X10 Academy Košice
Nábor členov

Nábor členov

NAJBLIŽŠÍ NÁBOR ČLENOV SA BUDE KONAŤ 25. a 27. MARCA 2024 o 17:00

V PRÍPADE NEPRIAZNIVÉHO POČASIA SA BUDE NÁBOR ORGANIZOVAŤ VO VNÚTORNÝCH PRIESTOROCH AKADÉMIE.

Našim cieľom je zoznámiť deti aj dospelých s lukostreľbou, jej športovou stránkou a pripravovať mládež pre účasť na súťažiach s cieľom získať miestenku na Olympijské hry mládeže v Dakare 2026. Radi Vás privítame na prvom tréningu, ktorý sa uskutoční v areáli UVLF v spolupráci s miestnym klubom. Areál a strelnica sa nachádza hneď vedľa splavu pri Hornáde (mapa).

Príďte na náborový tréning, kde sa stretnete s našimi trénermi, ktorí Vás oboznámia s podmienkami, predstavia strelnicu a odovzdajú všetky potrebné informácie. V prípade záujmu nás tiež môžete kontaktovať aj telefonicky na čísle uvedenom v sekcii „Kontakt

Svoj záujem nám nahláste prostredníctvom e-mailu na lukostrelecka.akademia@gmail.com.

Pre prvé tréningy Vám zapožičiame potrebnú výstroj, aby ste si lukostreľbu mohli bez problémov vyskúšať.

INFORMÁCIE O NAJBLIŽŠOM NÁBORE NÁJDETE AJ NA FACEBOOKU A INSTAGRAME.

Často kladené otázky Q&A

Prečo začať s lukostreľbou?

Lukostreľba je tradičným olympijským športom a organizujú sa v nej tiež MS a ME. Nakoľko je to individuálny šport, výsledok závisí len a len od vynaloženého úsilia a zručností každého strelca. Zároveň rozvíja osobnosť človeka po všetkých stránkach: fyzickú silu, technickú zdatnosť, sebakontrolu a koncentráciu. Samotný výstrel z luku a pocit z vystrelenia prvého šípu je najčastejším dôvodom, prečo sa lukostreľba ľuďom zapáči. Radi sa mu venujú aj ľudia, ktorí nemajú radi kolektívne športy, alebo fyzický kontakt z nich vyplývajúci. Svojou nekontaktnosťou a ladnosťou je tento šport vhodný najmä pre ženy.

Kto sa môže stať lukostrelcom?

Lukostrelcom sa môže stať každý, kto má rád tento šport. Je určený rovnako ženám aj mužom. Najlepšie je začať s týmto športom vo veku od 8 – 10 rokov, kedy má dieťa vyvinutú motoriku pohybov a má už výšku približne 120cm. Horná veková hranica tu neexistuje.

Ako sa môžem prihlásiť do akadémie?

Ak ste sa po prečítaní si informácií na našej webovej stránke alebo letáku rozhodli stať sa členmi našej akadémie, stačí ak nás kontaktujete, alebo sa osobne dostavíte na náš náborový deň, kde si lukostreľbu môžete aj vyskúšať. Po vyplnení prihlášky, vyhlásenia o zdravotnej spôsobilosti a zaplatení mesačného poplatku sa stávate členom akadémie.

Ako prebiehajú tréningy?

Strelci sa dostavia na tréning dostatočne včas, aby sa pripravili a rozcvičili najlepšie 15 minút pred oficiálnym začiatkom. Začiatočníci sa najprv učia pohyby, ktoré sú pre lukostreľbu špecifické a následne sa postupne prepracovávajú k samotnej streľbe z luku. V tréningu využívame rôzne cvičenia a máme zaužívaný systém „krok za krokom“. Pokiaľ strelec zvládne dané cvičenie, pokračuje so zložitejšími prvkami. Po zvládnutí základov sa strelci zdokonaľujú v streľbe na vzdialenosti. Na konci každého tréningu sa venujeme kondičnej príprave. Cieľom tréningov je strelcov v čo najkratšom čase dokonale pripraviť pre účasť na súťažiach.

Ako často sa trénuje?

Začiatočníci trénujú 2-krát týždenne. Tí, ktorí úspešne absolvujú začiatočnícky tréning sa zaradia medzi pokročilých a trénujú 3-krát týždenne. Profesionálni strelci absolvujú tréningy každý pracovný deň. Tréningové dni a časy budú vždy dopredu zverejnené na webovej stránke alebo facebookovom profile našej akadémie.

Musím si kúpiť vlastný luk?

Všetci začiatočníci, ktorí absolvujú začiatočnícky tréning môžu využívať naše tréningové luky, pokým neukončia začiatočnícky výcvik, ktorý trvá približne 1 – 3mesiace v závislosti od šikovnosti strelca. Keďže luk aj šípy musia byť prispôsobené každému strelcovi individuálne na základe jeho dĺžky náťahu, sily a osobných preferencií je dôležité po absolvovaní začiatočníckeho kurzu zaobstarať si vlastnú výstroj, aby strelec mohol ďalej napredovať. S touto výstrojov sa následne strelci môžu zúčastňovať aj súťaží.

Kde si viem zaobstarať vlastný luk?

Pre zabezpečenie si výstroje nemusíte nikam chodiť, v našej akadémii Vám pomôžeme všetko zabezpečiť. Naši tréneri Vám poskytnú konzultáciu aj odbornú pomoc pri výbere potrebného náradia a pomôžu pri objednávke, ktorú môžete urobiť priamo u nás. Niektoré náradie máme priamo skladom, pri objednaní dodanie trvá približne 1 – 3 týždne. Neodporúčame nakupovať lukostrelecké náradie na internete, alebo na vlastnú päsť, nakoľko takéto náradie nemusí byť pre daného strelca vhodné, takže by ho nemohol používať. Pred každým nákupom nás kontaktujte a my Vám odporučíme to najvhodnejšie pre Vás.

Môžem robiť lukostreľbu aj súťažne?

Naša akadémia sa prioritne zaoberá výchovou strelcov pre účasť na slovenských a medzinárodných súťažiach a potreby Slovenskej reprezentácie s cieľom získavať medailové umiestnenia na veľkých medzinárodných podujatiach. Našim cieľom je, aby sa všetci členovia našej akadémie po dosiahnutí potrebnej úrovne mohli zúčastniť na súťažiach. V rámci Slovenska sa organizujú Majstrovstvá Slovenska, Slovenský pohár a rôzne iné lokálne súťaže v rôznych disciplínach. Informácie o súťažiach poskytneme priebežne.

Aké sú poplatky v akadémii?

Mesačný poplatok v akadémii je 35eur. Tento poplatok je potrebné uhradiť vždy v prvom týždni daného mesiaca buď v hotovosti, alebo prevodom na účet. Zároveň sa u nás uhrádza ročný poplatok 10eur za zapožičanie lukostreleckého vybavenia a na nákup terčov a terčovníc. Tento poplatok sa uhrádza v mesiaci, kedy nový člen nastúpi do akadémie a následne vždy v januári každého ďalšieho roka.